Sinine & kuld aara

 Sinine & kuld aara ootab Teid ka Papagoi Keskuses!

KIRJELDUS
Sinine & kuld aara on suur, kaunis ja võimas lind. Nad on 76-86 cm pikad ning kaaluvad 900 kuni 1500 g.
Nad on uhked  linnud oma unikaalse välimuse ja erksate värvidega- sinised tiivad ja saba, tumesinine lõug , kuldne alaosa ja roheline laup.

HOOL
Sinine & kuld aara beebist võib teha sensatsioonilise lemmiklooma. Nad on mänguhimulised, üleannetud ja väga armastavad linnud.   Aarad on väga arukad linnud ja võivad õppida erinevaid trikke, rääkima ja häälitsusi matkima. Sinine & kuld aara kasvatamine nõuab aga suurt pühendumust, aega ja energiat. Üldiselt ei sobi see liik  algajale linnukasvatajale. Suur Aara vajab kogenud ja enesekindlat hoidmist.
Neil peaks olema majas suur puur, kus saab mängida ja vabalt liikuda, et ennetada igavust. Aara puuris peaks olema piisavalt mänguasju, alati värske toit ja jook. Samuti tuleks lindu puurist välja lasta ning ka mujal kodus võiks olla piisavalt tegevust ja mänguasju. Sinine & kuld aara armastab üle kõige olla koos oma perekonnaliikmetega.
Terve sinine & kuld aara võib elada kuni 70 aastaseks. Enne ostu tegemist peaks mõtlema, et linnust saab omanikule eluaegne kaaslane.
NB! Aaradel on väga tundlik hingamis- süsteem, igasugused puhastusvahendid, lõhnaküünalad ja aerosoolid võivad linnule olla surmavaks.

TOITUMINE
Sinine & kuld aarad söövad vilja, pähkleid, seemneid, salatit, porgand, kabatšokki, herneid, apelsini, banaani, õuna, giivit, aprikoosi jpm. Puuviljade toitmise juures tuleb kindlasti eemaldada seemned, sest need sisaldavad teatud mürkaineid, mis on linnu tervisele kahjulikud.

17. MÄRTSIST 2014 KUNI 16. MÄRTSINI 2015 AITAS EESTI PAPAGOI OÜ-L TURUNDUSTEGEVUSI ELLU VIIA JA PÕHIVARA SOETADA ETTEVÕTLUSE ARENDAMISE SIHTASUTUSE ALUSTAVA ETTEVÕTJA STARDITOETUSE PROGRAMM.