Senegali papagoi

Senegal papagoi on väga hea lemmikloom. Võivad õppida ka vestlema ning imiteerima helisi!

KIRJELDUS
Senegali papagoi on karja- liik. Häälitsemine: lõgin, vilistamine ja prääksatus. Elab metsikuna keskmiselt umbkaudu 25-30 aastaseks ja vangistuses kuni 50 aastaseks. Nad kasvavad kuni 23 cm pikaks. Neil on suhteliselt suur pea, nokk ja lühike saba. Täiskasvanud lindudel on süsi hall pea, hall nokk, kollased silmad, roheline kukal ja kurk ning kollane alaosa.

SUGU
Senegali papagoi sugu on väliselt suhteliselt raske määrata. Siiski:
* V-kujuline vest on tavaliselt pikem emasel; emase roheline vest ulatub üle rinna jalgade vahele, samal ajal kui isasel roheline ala ulatub vaid pooleldi alla rinna.
* Emase nokk ja pea on üldiselt väiksem ja kitsam kui isasel.
* Saba-alused varjatud suled (lühikesed suled peamiste saba sulgede all) on üldiselt enamasti kollased isasel ja üldiselt enamasti rohelised emasel.
* Isane on enamasti, aga mitte alati, suurem ja raskem kui emane lind.

HOOL
Senegali papagoi on väga hea lemmikloom. Nad võivad olla keskmise mõõduga papagoi puuris. Papagoid ei ole liiga lärmakad ja võivad õppida ka vestlema ning imiteerima helisi nagu kriiksatusi, mikrolaineahi, telefoni helinad jne. Neid peab laskma puurist välja ja nendega tegelema, kuna Senegali papagoile meeldib olla tähelepanu keskpunktis.

TOITUMINE
Hea kvaliteetne  seemnesegu: päevalille seemned, maapähkel, kaer, hernes, mais jpt. Viljad nagu õun, pirn, apelsin, banaan. Valik köögivilju nagu toores porgand, kaalikas, kapsas, rooskapsas, spargelkapsas ja ka kurk.

17. MÄRTSIST 2014 KUNI 16. MÄRTSINI 2015 AITAS EESTI PAPAGOI OÜ-L TURUNDUSTEGEVUSI ELLU VIIA JA PÕHIVARA SOETADA ETTEVÕTLUSE ARENDAMISE SIHTASUTUSE ALUSTAVA ETTEVÕTJA STARDITOETUSE PROGRAMM.