Rosella

Rosella on Austraalias elutsev keskmise suurusega papagoi!

KIRJELDUS
Tema pikkus on kuni 36 cm. Tavaliselt on nad üsna sõjakad teiste lindude suhtes, aga loomulikult on ka erandeid. Mõned rosellaomanikud teavad rääkida, et rosella ei ole väga seltsiv lind. Neid on üpris raske käelinnuks harjutada. Ta ei ole lind, kes õpiks rääkima. Rosella on hakanud Eestis juba päris palju populaarsust koguma.

TOITUMINE
Rosella toit koosneb enamasti kanaarilinnu seemnetest ja sifkadest. Mõned inimesed kasutavad viirpapagoi toidusegu koos kanaarilinnu seemnetega. Neile maitsevad ka värsked aedviljad ja puuviljad nagu näiteks: õunad, magus kartul, kurk, mango ja apelsin. Paha ei tee ka lehtkapsas ja keedetud muna.

HOOL JA MAJUTAMINE
Roselladele meeldib vannis käia nii, et vann veega võiks neil pidevalt kättesaadav olla. Välismaal peavad paljud inimesed oma linde spetsiaalsetes linnumajades, kuid neile piisab ka keskmise suurusega papagoi puur.

PALJUNEMINE
Rosellade pesitsusperiood kestab tavaliselt oktoobrist-märtsini. Selle ajaga suudaksid nad üles kasvatada kaks kuni kolm pesakonda poegi, aga see oleks lindudele väga kurnav. Enne paaritumist hakkavad rosellad kudrutama ja üksteist toitma. Nad munevad 3-7 muna mida hautakse 20 päeva. Pojad elavad pesas kuus nädalat.

Artikkel pärit: SIIT
Artikli toimetas: Henri Maalmann
Artikli autor: Sigrid Kurg
Autori loata artikli kopeerimine on keelatud!

17. MÄRTSIST 2014 KUNI 16. MÄRTSINI 2015 AITAS EESTI PAPAGOI OÜ-L TURUNDUSTEGEVUSI ELLU VIIA JA PÕHIVARA SOETADA ETTEVÕTLUSE ARENDAMISE SIHTASUTUSE ALUSTAVA ETTEVÕTJA STARDITOETUSE PROGRAMM.